Black Hydra Beta 8.70 DSP
Manual Beta 8.70 DSP
Download software
Specifications
| Model | Beta 8.70 DSP |
| Class | AB+D |
| Number of the channels | 8 |
| Frequency response | 20 - 20000 Hz |
| 2 Ohm RMS Power |
6 x 80W + 2 x 110W |
| 4 Ohm RMS Power |
6 x 70W + 2 x 90W |
| 4 Ohm RMS Power (Bridge) | 1 x 220W |
| Crossover | 12db/Oct |
| Working voltage | 10 - 17V |
| Signal-to-noise ratio | ≥ 100 dB |
| Size (W×L×H) | 12.2 x 7 x 2.16 inch |
| Gross weight | 11 |
Original: $1,099.90
-65%$1,099.90
$384.97


Description
Manual Beta 8.70 DSP
Download software
Specifications
| Model | Beta 8.70 DSP |
| Class | AB+D |
| Number of the channels | 8 |
| Frequency response | 20 - 20000 Hz |
| 2 Ohm RMS Power |
6 x 80W + 2 x 110W |
| 4 Ohm RMS Power |
6 x 70W + 2 x 90W |
| 4 Ohm RMS Power (Bridge) | 1 x 220W |
| Crossover | 12db/Oct |
| Working voltage | 10 - 17V |
| Signal-to-noise ratio | ≥ 100 dB |
| Size (W×L×H) | 12.2 x 7 x 2.16 inch |
| Gross weight | 11 |


















