Machete MLA-1200.1 | 1200 Watt Power Amplifier
Manual Machete MLA-1200.1
Specifications
Model MLA-1200.1
Class D
Number of the channels 1
Frequency response 10 - 250 Hz
1 Ohm RMS Power (14.4 V) 1200 W
2 Ohm RMS Power (14.4 V) 820 W
4 Ohm RMS Power (14.4 V) 520 W
Minimum permissible load on the channel 1 Ohm
Low pass filter 50 - 250 Hz
Crossover 24 dB/Oct
Subsonic filter 10 - 55 Hz
Input terminal 4 Ga
Output terminal 8 Ga
Working voltage 9 - 15 V
Signal-to-noise ratio ≥ 100 dB
Size (WxLxH) 9.1 x 4.3 x 1.7 inch
-65%
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Description
Manual Machete MLA-1200.1
Specifications
Model MLA-1200.1
Class D
Number of the channels 1
Frequency response 10 - 250 Hz
2 Ohm RMS Power (14.4 V) 820 W
4 Ohm RMS Power (14.4 V) 520 W
Low pass filter 50 - 250 Hz
Crossover 24 dB/Oct
Subsonic filter 10 - 55 Hz
Input terminal 4 Ga
Output terminal 8 Ga
Working voltage 9 - 15 V
Signal-to-noise ratio ≥ 100 dB