Machete MLA-600.1 | 600 Watt Power Amplifier
Manual Machete MLA-600.1
Specifications
| Model | MLA-600.1 |
| Class | D |
| Number of the channels | 1 |
| Frequency response | 10 - 250 Hz |
| 1 Ohm RMS Power (14.4 V) | 600 W |
| 2 Ohm RMS Power (14.4 V) | 420 W |
| 4 Ohm RMS Power (14.4 V) | 240 W |
| Minimum permissible load on the channel | 1 Ohm |
| Low pass filter | 50 - 250 Hz |
| Crossover | 24 dB/Oct |
| Subsonic filter | 10 - 55 Hz |
| Input terminal | 4 Ga |
| Output terminal | 8 Ga |
| Working voltage | 9 - 15 V |
| Signal-to-noise ratio | ≥ 100 dB |
| Size (WxLxH) | 6.7 x 4.3 x 1.7 inch |
$69.95
Machete MLA-600.1 | 600 Watt Power Amplifier—
$69.95



Description
Manual Machete MLA-600.1
Specifications
| Model | MLA-600.1 |
| Class | D |
| Number of the channels | 1 |
| Frequency response | 10 - 250 Hz |
| 1 Ohm RMS Power (14.4 V) | 600 W |
| 2 Ohm RMS Power (14.4 V) | 420 W |
| 4 Ohm RMS Power (14.4 V) | 240 W |
| Minimum permissible load on the channel | 1 Ohm |
| Low pass filter | 50 - 250 Hz |
| Crossover | 24 dB/Oct |
| Subsonic filter | 10 - 55 Hz |
| Input terminal | 4 Ga |
| Output terminal | 8 Ga |
| Working voltage | 9 - 15 V |
| Signal-to-noise ratio | ≥ 100 dB |
| Size (WxLxH) | 6.7 x 4.3 x 1.7 inch |


















