OPEN BOX | MACHETE MFA-1.1000 | 1000 Watt Power Amplifier
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Manual Machete MFA-1.1000
| Model | MFA-1.1000 |
| Class | D |
| Number of the channels | 1 |
| Frequency response | 10 - 250 Hz |
| 1 Ohm RMS Power (14.4 V) | 1000 W |
| 2 Ohm RMS Power (14.4 V) | 710 W |
| 4 Ohm RMS Power (14.4 V) | 430 W |
| Minimum permissible load on the channel | 1 Ohm |
| Low pass filter | 50-250 Hz |
| Crossover | 24 dB/Oct |
| Subsonic filter | 10 - 55 Hz |
| Input terminal | 4 Ga |
| Output terminal | 8 Ga |
| Working voltage | 9 - 16 V |
| Signal-to-noise ratio | ≥ 88 dB |
| Size (WxLxH) | 7.5 x 6 x 2.1 inch |
Original: $170.90
-65%$170.90
$59.81




Description
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Manual Machete MFA-1.1000
| Model | MFA-1.1000 |
| Class | D |
| Number of the channels | 1 |
| Frequency response | 10 - 250 Hz |
| 1 Ohm RMS Power (14.4 V) | 1000 W |
| 2 Ohm RMS Power (14.4 V) | 710 W |
| 4 Ohm RMS Power (14.4 V) | 430 W |
| Minimum permissible load on the channel | 1 Ohm |
| Low pass filter | 50-250 Hz |
| Crossover | 24 dB/Oct |
| Subsonic filter | 10 - 55 Hz |
| Input terminal | 4 Ga |
| Output terminal | 8 Ga |
| Working voltage | 9 - 16 V |
| Signal-to-noise ratio | ≥ 88 dB |
| Size (WxLxH) | 7.5 x 6 x 2.1 inch |


















