OPEN BOX | Machete MLA-1200.1
OPEN BOX | Machete MLA-1200.1
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Warranty doesn’t cover:
Damage due to misuse of product
Damage due to using the product outside of the recommended specifications.
Damage due to negligence or abuse
Improper installation (including professional installation)
Damage due to clipping, overpowering and/or distortion (improper tuning)
Specifications
Model MLA-1200.1
Class D
Number of the channels 1
Frequency response 10 - 250 Hz
1 Ohm RMS Power (14.4 V) 1200 W
2 Ohm RMS Power (14.4 V) 820 W
4 Ohm RMS Power (14.4 V) 520 W
Minimum permissible load on the channel 1 Ohm
Low pass filter 50 - 250 Hz
Crossover 24 dB/Oct
Subsonic filter 10 - 55 Hz
Input terminal 4 Ga
Output terminal 8 Ga
Working voltage 9 - 15 V
Signal-to-noise ratio ≥ 100 dB
Size (WxLxH) 9.1 x 4.3 x 1.7 inch
-65%
OPEN BOX | Machete MLA-1200.1
Product image 1
Description
The product is Open box
Warranty doesn’t cover:
Specifications
Model MLA-1200.1
Class D
Number of the channels 1
Frequency response 10 - 250 Hz
2 Ohm RMS Power (14.4 V) 820 W
4 Ohm RMS Power (14.4 V) 520 W
Low pass filter 50 - 250 Hz
Crossover 24 dB/Oct
Subsonic filter 10 - 55 Hz
Input terminal 4 Ga
Output terminal 8 Ga
Working voltage 9 - 15 V
Signal-to-noise ratio ≥ 100 dB