Apocalypse AP-M61SE NEO | 6.5" Mid-Range Speakers (Pair)
Manual M61SE Neo
Specifications
| Model | AP-M61SE NEO |
| Type | Midrange |
| Size | 6.5 inch |
| Frequency response | 100-15500 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.25 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Neodymium |
| Voice coil wire | CCAW |
| RMS Power | 180 W |
| MAX Power | 360 W |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 104.50 dB |
| Fs | 102.00 Hz |
| Qts | 0.29 |
| BL | 8.38 |
| Vas | 8.76 L |
| Mounting depth | 70.1 mm / 2.76'' |
| Cut-out dimension | 154.26 mm / 6.07'' |
$73.47
Original: $209.90
-65%Apocalypse AP-M61SE NEO | 6.5" Mid-Range Speakers (Pair)—
$209.90
$73.47




Description
Manual M61SE Neo
Specifications
| Model | AP-M61SE NEO |
| Type | Midrange |
| Size | 6.5 inch |
| Frequency response | 100-15500 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.25 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Neodymium |
| Voice coil wire | CCAW |
| RMS Power | 180 W |
| MAX Power | 360 W |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 104.50 dB |
| Fs | 102.00 Hz |
| Qts | 0.29 |
| BL | 8.38 |
| Vas | 8.76 L |
| Mounting depth | 70.1 mm / 2.76'' |
| Cut-out dimension | 154.26 mm / 6.07'' |



















