Apocalypse AP-M80SQL | 8" Mid-Range Speakers (Pair)
Specifications
Model AP-M80SQL
Type Midrange
Size 8"
Frequency response 80-14000 Hz
Package quantity Pair
Voice coil size 1.50"
Cone Paper
Magnet Ferrite
Voice coil wire CCAW
Surround Cloth
RMS Power 150 W
MAX Power 300 W
Frame Steel
Impedance 4 Ohm
SPL 95.3 dB
Fs 80.00 Hz
Qts 0.41
BL 7.44
Vas 22.42 L
-65%
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Description
Specifications
Model AP-M80SQL
Type Midrange
Size 8"
Frequency response 80-14000 Hz
Package quantity Pair
Voice coil size 1.50"
Cone Paper
Magnet Ferrite
Voice coil wire CCAW
Surround Cloth
RMS Power 150 W
MAX Power 300 W
Frame Steel
Impedance 4 Ohm
SPL 95.3 dB
Fs 80.00 Hz