Apocalypse ATOM-900.2 PRO | 900 Watt 2-channel amplifier
Manual Apocalypse ATOM-900.2 PRO
Specifications
Model ATOM-900.2 PRO
Frequency response 10-20000 Hz
1 Ohm RMS Power (14.4 V) 900W x 2
2 Ohm RMS Power (14.4 V) 510 W x 2
4 Ohm RMS Power (14.4 V) 350 W x 2
2 Ohm RMS Power (Bridge) 1800W x 1
4 Ohm RMS Power (Bridge) 1020 W x 1
Minimum permissible load on the channel 1 Ohm
Minimum permissible load in a bridge connection 2 Ohm
Output terminal 10 Ga
Working voltage 9 - 16V
Signal-to-noise ratio ≥ 82 dB
Size (WxLxH) 10.4 x 5.5 x 2.1 inch
-65%
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Description
Specifications
Model ATOM-900.2 PRO
Frequency response 10-20000 Hz
Output terminal 10 Ga
Working voltage 9 - 16V
Signal-to-noise ratio ≥ 82 dB