Apocalypse DPW-1240 4ohm | 12" Mid-Bass Subwoofer
Manual DPW-1240
Specifications
| Model | DPW-1240 4ohm |
| Type | Mid-Bass Subwoofer |
| Size | 12 inch |
| Voice coil size | 4 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAR |
| Surround | Cloth |
| RMS Power | 1000 W |
| MAX Power | 2000 W |
| Frame | Alu |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 92.3 dB |
| Fs | 83.9 Hz |
| Qts | 0.66 |
| BL | 14.19 |
$87.47
Original: $249.90
-65%Apocalypse DPW-1240 4ohm | 12" Mid-Bass Subwoofer—
$249.90
$87.47






Description
Manual DPW-1240
Specifications
| Model | DPW-1240 4ohm |
| Type | Mid-Bass Subwoofer |
| Size | 12 inch |
| Voice coil size | 4 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAR |
| Surround | Cloth |
| RMS Power | 1000 W |
| MAX Power | 2000 W |
| Frame | Alu |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 92.3 dB |
| Fs | 83.9 Hz |
| Qts | 0.66 |
| BL | 14.19 |



















