Apocalypse DВ-3.5K 12" D1/D2 | 3500W RMS | 12" Subwoofer
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | DB-3.5K 12" D1 / D2 |
| Size | 12" |
| Surround Material | Foam |
| Cone Material | Pressed Paper |
| Frame Material | Aluminum |
| Magnet Type | Ferrite |
| RMS Power | 3,500 W |
| MAX Power | 7,000 W |
| Frequency Response | 20 – 80 Hz |
| Voice Coil Size | 3" |
| Voice Coil Wire | PIAL |
| Impedance | 1+1 / 2+2 Ohm |
| Re | 0.7+0.7 / 1.4+1.4 Ohm |
| SPL | 85.5 / 85.2 dB |
| Xmax | 25 mm |
| Fs | 31 / 32 Hz |
| Vas | 25.3 / 24.9 L |
| Qts | 0.41 / 0.48 |
| BL | 19 / 23.7 |
Select Choose impedance
From $244.96
Original: $699.90
-65%Apocalypse DВ-3.5K 12" D1/D2 | 3500W RMS | 12" Subwoofer—
$699.90
$244.96





Description
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | DB-3.5K 12" D1 / D2 |
| Size | 12" |
| Surround Material | Foam |
| Cone Material | Pressed Paper |
| Frame Material | Aluminum |
| Magnet Type | Ferrite |
| RMS Power | 3,500 W |
| MAX Power | 7,000 W |
| Frequency Response | 20 – 80 Hz |
| Voice Coil Size | 3" |
| Voice Coil Wire | PIAL |
| Impedance | 1+1 / 2+2 Ohm |
| Re | 0.7+0.7 / 1.4+1.4 Ohm |
| SPL | 85.5 / 85.2 dB |
| Xmax | 25 mm |
| Fs | 31 / 32 Hz |
| Vas | 25.3 / 24.9 L |
| Qts | 0.41 / 0.48 |
| BL | 19 / 23.7 |



















