Apocalypse DВ-3.5K 15" D1/D2 | 3500W RMS | 15" Subwoofer
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | DB-3.5K 15" D1 / D2 |
| Size | 15" |
| Surround Material | Foam |
| Cone Material | Pressed Paper |
| Frame Material | Aluminum |
| Magnet Type | Ferrite |
| RMS Power | 3,500 W |
| MAX Power | 7,000 W |
| Frequency Response | 20 – 80 Hz |
| Voice Coil Size | 3" |
| Voice Coil Wire | PIAL |
| Impedance | 1+1 / 2+2 Ohm |
| Re | 0.7+0.7 / 1.4+1.4 Ohm |
| SPL | 87.6 / 87.3 dB |
| Xmax | 25 mm |
| Fs | 30 / 31 Hz |
| Vas | 60.6 / 58.4 L |
| Qts | 0.51 / 0.56 |
| BL | 18 / 25.6 |
Select Choose impedance
From $262.46
Original: $749.90
-65%Apocalypse DВ-3.5K 15" D1/D2 | 3500W RMS | 15" Subwoofer—
$749.90
$262.46





Description
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | DB-3.5K 15" D1 / D2 |
| Size | 15" |
| Surround Material | Foam |
| Cone Material | Pressed Paper |
| Frame Material | Aluminum |
| Magnet Type | Ferrite |
| RMS Power | 3,500 W |
| MAX Power | 7,000 W |
| Frequency Response | 20 – 80 Hz |
| Voice Coil Size | 3" |
| Voice Coil Wire | PIAL |
| Impedance | 1+1 / 2+2 Ohm |
| Re | 0.7+0.7 / 1.4+1.4 Ohm |
| SPL | 87.6 / 87.3 dB |
| Xmax | 25 mm |
| Fs | 30 / 31 Hz |
| Vas | 60.6 / 58.4 L |
| Qts | 0.51 / 0.56 |
| BL | 18 / 25.6 |



















