Avatar MBR-60LE | 6.5" Mid-Range Speakers (Pair)
Manual MBR-60LE
Specifications
| Model | MBR-60LE |
| Type | Midrange |
| Size | 6.5 inch |
| Frequency response | 100-10000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAW |
| RMS Power | 70 W |
| MAX Power | 140 W |
| Frame | Stamped steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 93.6 dB |
| Fs | 98.74 Hz |
| Qts | 0.73 |
| BL | 3.9 |
| Vas | 12.82 L |
$5.23
Original: $14.95
-65%Avatar MBR-60LE | 6.5" Mid-Range Speakers (Pair)—
$14.95
$5.23Description
Manual MBR-60LE
Specifications
| Model | MBR-60LE |
| Type | Midrange |
| Size | 6.5 inch |
| Frequency response | 100-10000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAW |
| RMS Power | 70 W |
| MAX Power | 140 W |
| Frame | Stamped steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 93.6 dB |
| Fs | 98.74 Hz |
| Qts | 0.73 |
| BL | 3.9 |
| Vas | 12.82 L |



















