Avatar MBR-61LE | 6.5" Mid-Range Speakers (Pair)
Manual MBR-61LE
Specifications
| Model | MBR-61LE |
| Type | Midrange |
| Size | 6.5 inch |
| Frequency response | 100-12500 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAW |
| RMS Power | 70 W |
| MAX Power | 140 W |
| Frame | Stamped steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 93.8 dB |
| Fs | 109.58 Hz |
| Qts | 0.71 |
| BL | 4.45 |
| Vas | 8.72 L |
$6.11
Original: $17.45
-65%Avatar MBR-61LE | 6.5" Mid-Range Speakers (Pair)—
$17.45
$6.11Description
Manual MBR-61LE
Specifications
| Model | MBR-61LE |
| Type | Midrange |
| Size | 6.5 inch |
| Frequency response | 100-12500 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAW |
| RMS Power | 70 W |
| MAX Power | 140 W |
| Frame | Stamped steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 93.8 dB |
| Fs | 109.58 Hz |
| Qts | 0.71 |
| BL | 4.45 |
| Vas | 8.72 L |



















