Avatar MBR-80LE | 8" Mid-Range Speakers (Pair)
Manual MBR-80LE
Specifications
| Model | MBR-80LE |
| Type | Midrange |
| Size | 8 inch |
| Frequency response | 75-11000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAW |
| RMS Power | 80 W |
| MAX Power | 160 W |
| Frame | Stamped steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 94.8 dB |
| Fs | 74.8 Hz |
| Qts | 0.66 |
| BL | 4.7 |
| Vas | 35.55 L |
$6.11
Original: $17.45
-65%Avatar MBR-80LE | 8" Mid-Range Speakers (Pair)—
$17.45
$6.11Description
Manual MBR-80LE
Specifications
| Model | MBR-80LE |
| Type | Midrange |
| Size | 8 inch |
| Frequency response | 75-11000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAW |
| RMS Power | 80 W |
| MAX Power | 160 W |
| Frame | Stamped steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 94.8 dB |
| Fs | 74.8 Hz |
| Qts | 0.66 |
| BL | 4.7 |
| Vas | 35.55 L |



















