Black Hydra Gamma-12 | 12" Subwoofer
Manual Black Hydra Gamma-12
Specifications
| MODEL | Gamma-12 |
|---|---|
| SIZE | 12 inch |
| SURROUND | Styrene butadiene rubber |
| CONE | Polypropylene |
| FRAME | Stamped steel |
| MAGNET TYPE | Ferrite |
| RMS POWER | 400 W |
| MAX POWER | 800 W |
| VOICE COIL SIZE | 2.5 inch |
| VOICE COIL WIRE | Copper |
| SPIDER | Nomex |
| IMPEDANCE | 4 ohm |
| RE | 3.2 ohm |
| SPL | 87.5 DB |
| XMAX | 15 MM |
| FS | 30.2 HZ |
| VAS | 66.3 L |
| QTS | 0.48 |
| BL | 12.84 |
$189.90
Black Hydra Gamma-12 | 12" Subwoofer—
$189.90




Description
Manual Black Hydra Gamma-12
Specifications
| MODEL | Gamma-12 |
|---|---|
| SIZE | 12 inch |
| SURROUND | Styrene butadiene rubber |
| CONE | Polypropylene |
| FRAME | Stamped steel |
| MAGNET TYPE | Ferrite |
| RMS POWER | 400 W |
| MAX POWER | 800 W |
| VOICE COIL SIZE | 2.5 inch |
| VOICE COIL WIRE | Copper |
| SPIDER | Nomex |
| IMPEDANCE | 4 ohm |
| RE | 3.2 ohm |
| SPL | 87.5 DB |
| XMAX | 15 MM |
| FS | 30.2 HZ |
| VAS | 66.3 L |
| QTS | 0.48 |
| BL | 12.84 |



















