Hannibal HM-8E | 8" Mid-Range Speakers (Pair)
Manual Hannibal HM-8E
Specifications
| Model | HM-8E |
| Type | Midrange |
| Size | 8" |
| Frequency response | 75-11000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1" |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAW |
| Surround | Cloth |
| RMS Power | 80 W |
| MAX Power | 160 W |
| Frame | Stamped steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 91.8 dB |
| Fs | 77.4 Hz |
| Qts | 0.96 |
| BL | 4.1 |
| Vas | 25.87 L |
$6.11
Original: $17.45
-65%Hannibal HM-8E | 8" Mid-Range Speakers (Pair)—
$17.45
$6.11



Description
Manual Hannibal HM-8E
Specifications
| Model | HM-8E |
| Type | Midrange |
| Size | 8" |
| Frequency response | 75-11000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1" |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAW |
| Surround | Cloth |
| RMS Power | 80 W |
| MAX Power | 160 W |
| Frame | Stamped steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 91.8 dB |
| Fs | 77.4 Hz |
| Qts | 0.96 |
| BL | 4.1 |
| Vas | 25.87 L |



















