Machete Fight 60 Midbass | 6.5” Mid-bass speakers (Pair)
Manual Fight 60 midbass
Specifications
| Model | Fight 60 Midbass |
| Type | midbass |
| Size | 6.5 inch |
| Frequency response | 65 - 12000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.5 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAW |
| Surround | Cloth |
| RMS Power | 170 W |
| MAX Power | 340 W |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 93.90 dB |
| Fs | 67 Hz |
| Qts | 0.40 |
| BL | 5.91 |
| Re | --- |
| Vas | 13.21 L |
| Mounting depth | 2.83 inch |
| Cut-out dimension | 5.89 inch |
| Gross weight | 7 lb |
$79.90
Machete Fight 60 Midbass | 6.5” Mid-bass speakers (Pair)—
$79.90






Description
Manual Fight 60 midbass
Specifications
| Model | Fight 60 Midbass |
| Type | midbass |
| Size | 6.5 inch |
| Frequency response | 65 - 12000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.5 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAW |
| Surround | Cloth |
| RMS Power | 170 W |
| MAX Power | 340 W |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 93.90 dB |
| Fs | 67 Hz |
| Qts | 0.40 |
| BL | 5.91 |
| Re | --- |
| Vas | 13.21 L |
| Mounting depth | 2.83 inch |
| Cut-out dimension | 5.89 inch |
| Gross weight | 7 lb |



















