Machete Fight 80 | 8" Mid-Range Speakers (Pair)
Manual Machete Fight 80
Specifications
| Model | Fight 80 |
| Type | Midrange |
| Size | 8" |
| Frequency response | 75-15000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.2 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAW |
| Surround | Cloth |
| RMS Power | 130 W |
| MAX Power | 260 W |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 96.4 dB |
| Fs | 75 Hz |
| Qts | 0.43 |
| BL | 5.69 |
| Vas | 26.83 L |
$31.46
Original: $89.90
-65%Machete Fight 80 | 8" Mid-Range Speakers (Pair)—
$89.90
$31.46




Description
Manual Machete Fight 80
Specifications
| Model | Fight 80 |
| Type | Midrange |
| Size | 8" |
| Frequency response | 75-15000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.2 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCAW |
| Surround | Cloth |
| RMS Power | 130 W |
| MAX Power | 260 W |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 96.4 dB |
| Fs | 75 Hz |
| Qts | 0.43 |
| BL | 5.69 |
| Vas | 26.83 L |



















