Machete LW-80A4 | 8” Mid-bass speakers (Pair)
Manual Machete LW-80A4
Specifications
| Model | LW-80A4 |
| Type | Midbass |
| Size | 8 inch |
| Frequency response | 29 - 4000 Hz |
| Package quantity | 2 Pcs |
| Magnet | Ferrite |
| RMS Power | 100 W |
| MAX Power | 200 W |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 91.00 dB |
| Mounting depth | 91.0 inch |
| Cut-out dimension | 182.8 inch |
| Gross weight | lb (6.00 kg) |
$25.18
Original: $71.94
-65%Machete LW-80A4 | 8” Mid-bass speakers (Pair)—
$71.94
$25.18


Description
Manual Machete LW-80A4
Specifications
| Model | LW-80A4 |
| Type | Midbass |
| Size | 8 inch |
| Frequency response | 29 - 4000 Hz |
| Package quantity | 2 Pcs |
| Magnet | Ferrite |
| RMS Power | 100 W |
| MAX Power | 200 W |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 91.00 dB |
| Mounting depth | 91.0 inch |
| Cut-out dimension | 182.8 inch |
| Gross weight | lb (6.00 kg) |



















