Machete MFH-60 | 6.5" Wide range speakers
Manual Machete MFH-60
Specifications
| Model | Machete MFH-60 |
| Type | Wide range Speakers |
| Size | 6.5" |
| Frequency response | 80 - 18000 Hz |
| Package Quantity | Pair |
| VC Size | 1.00 " |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Surround Material | Foam |
| RMS Power | 50 Watt |
| MAX Power | 100 Watt |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 91.9 dB |
| Fs | 98 Hz |
| Qts | 1.48 |
| BL | 3.38 |
| Vas | 9.12 L |
$26.94
Machete MFH-60 | 6.5" Wide range speakers—
$26.94




Description
Manual Machete MFH-60
Specifications
| Model | Machete MFH-60 |
| Type | Wide range Speakers |
| Size | 6.5" |
| Frequency response | 80 - 18000 Hz |
| Package Quantity | Pair |
| VC Size | 1.00 " |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Surround Material | Foam |
| RMS Power | 50 Watt |
| MAX Power | 100 Watt |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 91.9 dB |
| Fs | 98 Hz |
| Qts | 1.48 |
| BL | 3.38 |
| Vas | 9.12 L |



















