Machete MFH-80 | 8" Wide range speakers
Manual Machete MFH-80
Specifications
| Model | Machete MFH-80 |
| Type | Wide range Speakers |
| Size | 8" |
| Frequency response | 70 - 16000 Hz |
| Package Quantity | Pair |
| VC Size | 1.00 " |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Surround Material | Foam |
| RMS Power | 75 Watt |
| MAX Power | 150 Watt |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 93.9 dB |
| Fs | 75 Hz |
| Qts | 0.71 |
| BL | 4.51 |
| Vas | 30 L |
$24.95
Machete MFH-80 | 8" Wide range speakers—
$24.95




Description
Manual Machete MFH-80
Specifications
| Model | Machete MFH-80 |
| Type | Wide range Speakers |
| Size | 8" |
| Frequency response | 70 - 16000 Hz |
| Package Quantity | Pair |
| VC Size | 1.00 " |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Surround Material | Foam |
| RMS Power | 75 Watt |
| MAX Power | 150 Watt |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 93.9 dB |
| Fs | 75 Hz |
| Qts | 0.71 |
| BL | 4.51 |
| Vas | 30 L |



















