Machete MFT-25 mini | Tweeters (Pair)
Manual MFT-25 mini
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | MFT-25 mini |
| Type | Tweeters |
| Size | 2.2" |
| Frequency Range | 4,000 – 20,000 Hz |
| Package Quantity | Pair |
| Voice Coil Size | 1.00" |
| Diaphragm Material | Aluminum |
| Magnet Material | Neodymium |
| Voice Coil Wire | Copper-Clad Aluminum |
| RMS Power | 30 W |
| MAX Power | 60 W |
| Housing | Plastic |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 104.50 dB |
| Mounting Depth | 24.5 mm |
| Cut-Out Diameter | 41.5 mm |
| Gross Weight | 0.025 kg |
$20.96
Original: $59.90
-65%Machete MFT-25 mini | Tweeters (Pair)—
$59.90
$20.96



Description
Manual MFT-25 mini
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | MFT-25 mini |
| Type | Tweeters |
| Size | 2.2" |
| Frequency Range | 4,000 – 20,000 Hz |
| Package Quantity | Pair |
| Voice Coil Size | 1.00" |
| Diaphragm Material | Aluminum |
| Magnet Material | Neodymium |
| Voice Coil Wire | Copper-Clad Aluminum |
| RMS Power | 30 W |
| MAX Power | 60 W |
| Housing | Plastic |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 104.50 dB |
| Mounting Depth | 24.5 mm |
| Cut-Out Diameter | 41.5 mm |
| Gross Weight | 0.025 kg |



















