Machete MFT-25 | Tweeters (Pair)
Manual MFT-25
| Model | MFT-25 |
| Type | Tweeter |
| Frequency response | 4000-20000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.00 inch |
| Magnet | Neodymium |
| RMS Power | 35 W |
| MAX Power | 70 W |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 106.00 dB |
| Mounting depth | 1.02 inch |
| Cut-out dimension | 1.63 inch |
| Gross weight | 0.5 lb |
$64.90
Machete MFT-25 | Tweeters (Pair)—
$64.90





Description
Manual MFT-25
| Model | MFT-25 |
| Type | Tweeter |
| Frequency response | 4000-20000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.00 inch |
| Magnet | Neodymium |
| RMS Power | 35 W |
| MAX Power | 70 W |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 106.00 dB |
| Mounting depth | 1.02 inch |
| Cut-out dimension | 1.63 inch |
| Gross weight | 0.5 lb |



















