Machete MLH-60 | 6.5" Wide range speakers
Specifications
| Model | Machete MLH-60 |
| Type | Wide range Speakers |
| Size | 6.5" |
| Frequency response | 80 - 17000 Hz |
| Package Quantity | Pair |
| VC Size | 1.00 " |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Surround Material | Foam |
| RMS Power | 50 Watt |
| MAX Power | 100 Watt |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 91.5 dB |
| Fs | 88 Hz |
| Qts | 0.78 |
| BL | 3.83 |
| Vas | 12.62 L |
$17.45
Machete MLH-60 | 6.5" Wide range speakers—
$17.45




Description
Specifications
| Model | Machete MLH-60 |
| Type | Wide range Speakers |
| Size | 6.5" |
| Frequency response | 80 - 17000 Hz |
| Package Quantity | Pair |
| VC Size | 1.00 " |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Surround Material | Foam |
| RMS Power | 50 Watt |
| MAX Power | 100 Watt |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 91.5 dB |
| Fs | 88 Hz |
| Qts | 0.78 |
| BL | 3.83 |
| Vas | 12.62 L |



















