Machete MLH-69 | 6" x 9" Wide range speakers
Specifications
| Model | Machete MLH-69 |
| Type | Wide range Speakers |
| Size | 6" x 9" |
| Frequency response | 85 - 16000 Hz |
| Package Quantity | Pair |
| VC Size | 1.00 " |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Surround Material | Foam |
| RMS Power | 75 Watt |
| MAX Power | 150 Watt |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 91.5 dB |
| Fs | 90 Hz |
| Qts | 1.25 |
| BL | 4.31 |
| Vas | 13.5 L |
$15.71
Original: $44.90
-65%Machete MLH-69 | 6" x 9" Wide range speakers—
$44.90
$15.71
Description
Specifications
| Model | Machete MLH-69 |
| Type | Wide range Speakers |
| Size | 6" x 9" |
| Frequency response | 85 - 16000 Hz |
| Package Quantity | Pair |
| VC Size | 1.00 " |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Surround Material | Foam |
| RMS Power | 75 Watt |
| MAX Power | 150 Watt |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 91.5 dB |
| Fs | 90 Hz |
| Qts | 1.25 |
| BL | 4.31 |
| Vas | 13.5 L |



















