Machete MLH-80 | 8" Wide range speakers
Specifications
| Model | Machete MLH-80 |
| Type | Wide range Speakers |
| Size | 8" |
| Frequency response | 75 - 12500 Hz |
| Package Quantity | Pair |
| VC Size | 1.00 " |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Surround Material | Foam |
| RMS Power | 75 Watt |
| MAX Power | 150 Watt |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 92.6 dB |
| Fs | 80 Hz |
| Qts | 1.38 |
| BL | 4.21 |
| Vas | 16.6 L |
$22.45
Machete MLH-80 | 8" Wide range speakers—
$22.45




Description
Specifications
| Model | Machete MLH-80 |
| Type | Wide range Speakers |
| Size | 8" |
| Frequency response | 75 - 12500 Hz |
| Package Quantity | Pair |
| VC Size | 1.00 " |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Surround Material | Foam |
| RMS Power | 75 Watt |
| MAX Power | 150 Watt |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 92.6 dB |
| Fs | 80 Hz |
| Qts | 1.38 |
| BL | 4.21 |
| Vas | 16.6 L |



















