OPEN BOX | Apocalypse DB-SA2508 D2
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Specifications
| Model | DB-SA2508 D1/D2 |
| Type | Subwoofer |
| Size | 8 inch |
| Voice coil size | 2.5 inch |
| Cone | Pressed paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCA |
| Surround | Foam |
| RMS Power | 800 W |
| MAX Power | 1600 W |
| Frame | Alu |
| Impedance | 1+1 / 2+2 Ohm |
| SPL | 84.7 / 85 dB |
| Fs | 35 / 35.9 Hz |
| Qts | 0.55 / 0.56 |
| BL | 18.3 / 21.4 |
| Vas (L) | 19 / 19.7 |
| Xmeh | 28.00 / 28.00 mm |
| Xmax | 14.00 / 14.00 mm |
| Mounting depth | inch (132.7 mm) |
| Cut-out dimension | inch (189 mm) |
| Gross weight | 20 lb (9 kg) |
Original: $206.90
-65%$206.90
$72.41
Description
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Specifications
| Model | DB-SA2508 D1/D2 |
| Type | Subwoofer |
| Size | 8 inch |
| Voice coil size | 2.5 inch |
| Cone | Pressed paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | CCA |
| Surround | Foam |
| RMS Power | 800 W |
| MAX Power | 1600 W |
| Frame | Alu |
| Impedance | 1+1 / 2+2 Ohm |
| SPL | 84.7 / 85 dB |
| Fs | 35 / 35.9 Hz |
| Qts | 0.55 / 0.56 |
| BL | 18.3 / 21.4 |
| Vas (L) | 19 / 19.7 |
| Xmeh | 28.00 / 28.00 mm |
| Xmax | 14.00 / 14.00 mm |
| Mounting depth | inch (132.7 mm) |
| Cut-out dimension | inch (189 mm) |
| Gross weight | 20 lb (9 kg) |



















