OPEN BOX | Apocalypse DB-SA255 D1/D2 | 15" Subwoofer
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Manual Apocalypse DB-SA255 D1/D2
| Model | DB-SA255D1 / DB-SA255D2 |
| Type | Subwoofer |
| Size | 15" |
| Voice coil size | 2.50" |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | Copper |
| Surround | Foam |
| RMS Power | 1000 W |
| MAX Power | 2000 W |
| Frame | Alu |
| Impedance | 1+1 / 2+2 Ohm |
| SPL | 87.10 / 87.50 dB |
| Fs | 32.20 / 32.86 Hz |
| Qts | 0.51 / 0.55 |
| BL | 20.12 / 20.83 |
| Vas | 61.30 / 62.10 L |
| Xmeh | 1.18" (30.00 mm) |
| Xmax | 0.59" (15.00 mm) |
| Mounting depth | 7.40" (187.9 mm) |
| Cut-out dimension | 14.09" (358.0 mm) |
| Gross weight | 29.98 lb (13.60 kg) |

Description
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Manual Apocalypse DB-SA255 D1/D2
| Model | DB-SA255D1 / DB-SA255D2 |
| Type | Subwoofer |
| Size | 15" |
| Voice coil size | 2.50" |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | Copper |
| Surround | Foam |
| RMS Power | 1000 W |
| MAX Power | 2000 W |
| Frame | Alu |
| Impedance | 1+1 / 2+2 Ohm |
| SPL | 87.10 / 87.50 dB |
| Fs | 32.20 / 32.86 Hz |
| Qts | 0.51 / 0.55 |
| BL | 20.12 / 20.83 |
| Vas | 61.30 / 62.10 L |
| Xmeh | 1.18" (30.00 mm) |
| Xmax | 0.59" (15.00 mm) |
| Mounting depth | 7.40" (187.9 mm) |
| Cut-out dimension | 14.09" (358.0 mm) |
| Gross weight | 29.98 lb (13.60 kg) |



















