OPEN BOX | Machete MLT-15 | Tweeters (Pair)
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Manual MLT-15
Specification
| Model | MLT-15 |
| Type | Tweeter |
| Frequency response | 5000 - 20000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1 inch |
| Magnet | Neodymium |
| RMS Power | 25 W |
| MAX Power | 50 W |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 104.00 dB |
| Mounting depth | 0.86 inch |
| Cut-out dimension | 1.63 inch |
| Gross weight | 0.66 lb (0.30 kg) |

Description
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Manual MLT-15
Specification
| Model | MLT-15 |
| Type | Tweeter |
| Frequency response | 5000 - 20000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1 inch |
| Magnet | Neodymium |
| RMS Power | 25 W |
| MAX Power | 50 W |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 104.00 dB |
| Mounting depth | 0.86 inch |
| Cut-out dimension | 1.63 inch |
| Gross weight | 0.66 lb (0.30 kg) |



















