OPEN BOX | Resistant RX-7E | 7” waterproof coaxial speakers (pair)
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Specifications
| Model | Resistant RX-7E |
| Type | Speakers |
| Size | 7" |
| Frequency response | 55-21000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1" |
| Cone | Polypopylene |
| Magnet | Ferrite |
| Surround | Styrene butadiene rubber |
| RMS Power | 65 W |
| MAX Power | 130 W |
| Frame | Plastic |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 91 dB |
| Fs | 70 Hz |
| Qts | 0.73 |
| BL | 5.15 |
| Vas | 10.98 L |
| Mounting depth | 2.48" (63 mm) |
| Cut-out dimension | 5.71" (145 mm) |

Description
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Specifications
| Model | Resistant RX-7E |
| Type | Speakers |
| Size | 7" |
| Frequency response | 55-21000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1" |
| Cone | Polypopylene |
| Magnet | Ferrite |
| Surround | Styrene butadiene rubber |
| RMS Power | 65 W |
| MAX Power | 130 W |
| Frame | Plastic |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 91 dB |
| Fs | 70 Hz |
| Qts | 0.73 |
| BL | 5.15 |
| Vas | 10.98 L |
| Mounting depth | 2.48" (63 mm) |
| Cut-out dimension | 5.71" (145 mm) |



















