REFURBISHED | Apocalypse AP-W81AC | 8" MidBass Speakers (Pair)
The product is Refurbished
The picture is not of actual product you are getting.
Refurbished means: the product was used, defective or damaged.
It may have some scratches after previous installation and signs of wear.
The product is fixed with the original parts by our technician.
All refurbished products tested, working and still under the limited warranty for a 1 month after receiving.
Specifications
| Model | AP-M81AC |
| Type | Midrange |
| Size | 8" |
| Frequency response | 70-5000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 2.00" |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | Copper |
| Surround | Cloth |
| RMS Power | 300 W |
| MAX Power | 600 W |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 94.00 dB |
| Fs | 70.00 Hz |
| Qts | 0.36 |
| BL | 9.30 |
| Vas | 17.50 L |
| Mounting depth | 3.2" (83.1 mm) |
| Cut-out dimension | 7.56" (192.0 mm) |
| Gross weight | 16 lb (6.46 kg) |
Original: $151.90
-65%$151.90
$53.16
Description
The product is Refurbished
The picture is not of actual product you are getting.
Refurbished means: the product was used, defective or damaged.
It may have some scratches after previous installation and signs of wear.
The product is fixed with the original parts by our technician.
All refurbished products tested, working and still under the limited warranty for a 1 month after receiving.
Specifications
| Model | AP-M81AC |
| Type | Midrange |
| Size | 8" |
| Frequency response | 70-5000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 2.00" |
| Cone | Paper |
| Magnet | Ferrite |
| Voice coil wire | Copper |
| Surround | Cloth |
| RMS Power | 300 W |
| MAX Power | 600 W |
| Frame | Steel |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 94.00 dB |
| Fs | 70.00 Hz |
| Qts | 0.36 |
| BL | 9.30 |
| Vas | 17.50 L |
| Mounting depth | 3.2" (83.1 mm) |
| Cut-out dimension | 7.56" (192.0 mm) |
| Gross weight | 16 lb (6.46 kg) |



















