USED | Apocalypse AP-T25 NEO
The product is Used
Used means: the product was used and still in good working condition.
It may have some scratches after previous installation and signs of wear.
The product is working, tested by our technician and still under the limited warranty for a 3 month.
Specifications
| Model | AP-T25 NEO V2 |
| Type | Tweeter |
| Frequency response | 4000-20000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.00" |
| Magnet | Neodymium |
| Voice coil wire | CCAW |
| RMS Power | 50 W |
| MAX Power | 100 W |
| Body | Alu |
| Impedance | 4 Ohm |
| Mounting depth | 2.09" (53.0 mm) |
| Cut-out dimension | 2.46" (62.4 mm) |
| Gross weight | 2.20 lb (1.00 kg) |

Description
The product is Used
Used means: the product was used and still in good working condition.
It may have some scratches after previous installation and signs of wear.
The product is working, tested by our technician and still under the limited warranty for a 3 month.
Specifications
| Model | AP-T25 NEO V2 |
| Type | Tweeter |
| Frequency response | 4000-20000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.00" |
| Magnet | Neodymium |
| Voice coil wire | CCAW |
| RMS Power | 50 W |
| MAX Power | 100 W |
| Body | Alu |
| Impedance | 4 Ohm |
| Mounting depth | 2.09" (53.0 mm) |
| Cut-out dimension | 2.46" (62.4 mm) |
| Gross weight | 2.20 lb (1.00 kg) |



















