USED | Apocalypse DВ-4515R D1/D2 | 15" Subwoofer
Used means: the product was used and still in good working condition.
It may have some scratches after previous installation and signs of wear.
The product is working, tested by our technician and still under the limited warranty for a 3 month.
Manual DВ-4515R D1/D2
Specifications
| Model | DB-4515R D2 / DB-4515 D1 |
| Type | Subwoofer |
| Size | 15 inch |
| Voice coil size | 4.50 inch |
| Cone | Carbon |
| Magnet | Ferrite |
| Surround | Foam |
| RMS Power | 4500 W |
| MAX Power | 9000 W |
| Frame | Alu |
| Impedance | 2+2 / 1+1 Ohm |
| SPL | 87.70 / 87.70 dB |
| Fs | 32.00 / 32.00 Hz |
| Qts | 0.35 / 0.35 |
| BL | 26.20 / 26.20 |
| Vas | 67.00 / 67.00 L |
| Xmeh | 45.00 45.00 / 45.00 mm |
| Xmax | 22.50 / 22.50 mm |
| Mounting depth | 11.94 inch (303.5 mm) |
| Cut-out dimension | 13.97 inch (355.0 mm) |
Original: $1,012.40
-65%$1,012.40
$354.34
Description
Used means: the product was used and still in good working condition.
It may have some scratches after previous installation and signs of wear.
The product is working, tested by our technician and still under the limited warranty for a 3 month.
Manual DВ-4515R D1/D2
Specifications
| Model | DB-4515R D2 / DB-4515 D1 |
| Type | Subwoofer |
| Size | 15 inch |
| Voice coil size | 4.50 inch |
| Cone | Carbon |
| Magnet | Ferrite |
| Surround | Foam |
| RMS Power | 4500 W |
| MAX Power | 9000 W |
| Frame | Alu |
| Impedance | 2+2 / 1+1 Ohm |
| SPL | 87.70 / 87.70 dB |
| Fs | 32.00 / 32.00 Hz |
| Qts | 0.35 / 0.35 |
| BL | 26.20 / 26.20 |
| Vas | 67.00 / 67.00 L |
| Xmeh | 45.00 45.00 / 45.00 mm |
| Xmax | 22.50 / 22.50 mm |
| Mounting depth | 11.94 inch (303.5 mm) |
| Cut-out dimension | 13.97 inch (355.0 mm) |



















